** SR3J4 Intel Xeon Gold 6128 6-Core 3.40GHz 19.25MB 115W Processor**
- Stock: 2 In stock
- Model: SR3J4
- Weight: 1.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: SR3J4
$19.99
Ex Tax: $19.99
Description
**Intel Xeon Gold 6128 6-Core 3.40GHz 19.25MB 115W Processor**
| Part Number: | SR3J4 |
| Product Type | Processor |
| brand | Intel |
| Number of Cores | 6 |
| Clock Speed | 3.40GHz |
| Bus Speed | 10.40 GT/s |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Processor Number | 6128 |
| Number of Threads | 12 |
| Max Turbo Frequency | 3.70GHz |
| Cache | 19.25MB |
| Output Power | 115W |
| CPU Socket | FCLGA3647 |
| Intel Turbo Boost Technology | 2.0 |
| Instruction Set | 64-Bit |
| Instruction Set Extensions | Intel® SSE4.2, Intel® AVX, Intel® AVX2, Intel® AVX-512 |
| Temperature | 74°C |
| Conditions: | Used |
Product Video
You Might Like
Brand: Intel
LOT OF 8 Intel Xeon E5-2648L 8-Core 1.80GHz 20MB 70W ProcessorPart Number:SR0LXProduct Type:ProcessorbrandintelNumber of Cores8Clock Speed1.80GHz..
$38.99
Ex Tax:$38.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 3600Number of Cores.6M..
$119.99
Ex Tax:$119.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 5600Number of Cores.6M..
$199.99
Ex Tax:$199.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 7600X AM5 6-Core 4.7GHz Zen 4 105W Desktop CPUProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 7600XNumber of C..
$205.99
Ex Tax:$205.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 7 7700X 8-Core 4.5GHz AM5 105W Desktop CPU.Product Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 7 7700XNumber of Cores...
$301.99
Ex Tax:$301.99
Latest Products
Brand: Dell
LOT OF 3 Dell PowerEdge R330 R430 CPU Cooling FanProduct Type.Cooling FanPart Number.FKC4V / 0FKC4VBrand.DellConditions.Used..
$17.99
Ex Tax:$17.99
Brand: Cisco
Cisco UCS C240 M4 16x 2.5" SFF HDD BackplaneProduct Type.HDD BackplanePart Number.CS073-14916-04Brand.CiscoFrom Factor.2.5"Conditions.Used..
$99.00
Ex Tax:$99.00
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE Micron 64GB PC4-21300 DDR4-2666MHz ECC REG Quad Rank Smart Memory ModuleNOTE: This Memory is for Server Only , WILL NOT WORK ON PERSONAL COMPUTERS..
$249.00
Ex Tax:$249.00
Brand: NVidia
NVIDIA BlueField-2 PCIe 4.0 2-Port 200Gbps Ethernet DPU Adapter.Product Type.Adapter CardPart Number.BF2M515ABrand.NVIDIANumber of Ports.2Interface.Pl..
$457.99
Ex Tax:$457.99
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HP LaserJet E82660dn E82650z Black Developer UnitProduct Type.Black Developer UnitPart Number.5PN82-67002Brand.HPConditions.Factory Sealed..
$199.00
Ex Tax:$199.00