** SRFBC Intel Xeon Gold 5215 10-Core 2.50GHz 13.75MB 85W Processor**
- Stock: 4 In stock
- Model: SRFBC
- Weight: 1.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: SRFBC
$39.90
Ex Tax: $39.90
Description
**Intel Xeon Gold 5215 10-Core 2.50GHz 13.75MB 85W Processor**
| Part Number: | SRFBC |
| Product Type | Processor |
| brand | Intel |
| Number of Cores | 10 |
| Clock Speed | 2.50GHz |
| Bus Speed | 10.4 GT/s |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Processor Number | 5215 |
| Number of Threads | 20 |
| Max Turbo Frequency | 3.40 GHz |
| Cache | 13.75MB |
| Output Power | 85W |
| CPU Socket | LGA3647 |
| Intel Turbo Boost Technology | 2.0 |
| Instruction Set | 64-Bit |
| Instruction Set Extensions | Intel SSE4.2, Intel AVX, Intel AVX2, Intel AVX-512 |
| Temperature | 77°C |
| Conditions: | Used |
You Might Like
Brand: Intel
LOT OF 8 Intel Xeon E5-2648L 8-Core 1.80GHz 20MB 70W ProcessorPart Number:SR0LXProduct Type:ProcessorbrandintelNumber of Cores8Clock Speed1.80GHz..
$38.99
Ex Tax:$38.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 3600Number of Cores.6M..
$119.99
Ex Tax:$119.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 5600Number of Cores.6M..
$199.99
Ex Tax:$199.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 7600X AM5 6-Core 4.7GHz Zen 4 105W Desktop CPUProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 7600XNumber of C..
$205.99
Ex Tax:$205.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 7 7700X 8-Core 4.5GHz AM5 105W Desktop CPU.Product Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 7 7700XNumber of Cores...
$301.99
Ex Tax:$301.99
Latest Products
Brand: Asus
ASUS AX3000 Dual Band WiFi 6 Gigabit Wireless Router BlackProduct Type.Wireless RouterPart Number.RT-AX3000Brand.ASUSFeatures.Dual-BandNumber of LAN P..
$239.99
Ex Tax:$239.99
Brand: Cisco
Cisco C240-M4 PCI E 3.0 x8 Riser CardNote: This Item comes with 1x (Part# CS073-14922-04 / 0101AN900-000-G)Product Type.Riser CardPart Number.UCSC-PCI..
$38.99
Ex Tax:$38.99
Brand: Dell
LOT OF 4 Dell 500GB 7.2K SATA 2.5” Hard Drive Tray OnlyProduct Type.Tray OnlyPart Number.NTPP3 500GB (Tray Only) / 0NTPP3Brand.DellInterface.SATAFrom ..
$12.99
Ex Tax:$12.99
MOZA R9 V3 Direct Drive Sim Racing Wheel Base 9Nm PC Racing BlackProduct Type.Wireless Access PointPart Number.MOZA R9 V3Brand.Moza RacingType.Racing ..
$422.00
Ex Tax:$422.00
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HP DL380 G9 8-Bay SFF Hard Drive Backplane W/ CageNote: This Item comes with CageProduct Type.HDD BackplanePart Number.766957-001 / 871388-001 / 83230..
$29.95
Ex Tax:$29.95