** SRKXK Intel Xeon Gold 6326 16-Core 2.90GHz 24MB 185W LGA4189 Processor **
- Stock: 1 In stock
- Model: SRKXK
- Weight: 1.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: SRKXK
$2,199.99
Ex Tax: $2,199.99
Description
**Intel Xeon Gold 6326 16-Core 2.90GHz 24MB 185W LGA4189 Processor**
| Part Number: | SRKXK |
| Product Type | Processor |
| brand | Intel |
| Number of Cores | 16 |
| Clock Speed | 2.90GHz |
| Bus Speed | 10.4 GT/s |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Processor Number | 6326 |
| Number of Threads | 32 |
| Max Turbo Frequency | 3.50 GHz |
| Cache | 24MB |
| Output Power | 185W |
| CPU Socket | LGA4189 |
| Intel Turbo Boost Technology | 2.0 |
| Instruction Set | 64-Bit |
| Instruction Set Extensions | Intel AVX, Intel AVX2, and Intel AVX-512 |
| Temperature | 78°C |
| Conditions: | Used |
Latest Products
Brand: Samsung
Samsung PM1725a 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Long BracketNote: This item comes with Long BracketProduct Type.Solid State DrivePart..
$308.99
Ex Tax:$308.99
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE Nvidia Quadro P4000 8GB GDDR5 PCI-E x16 Video Graphics Card W/ BracketNote: This Item comes with BracketProduct Type.Video Graphics CardPart Numbe..
$189.95
Ex Tax:$189.95
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE PM1725b 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Both BracketNote: This item comes with Both BracketProduct Type.Solid State DrivePart Num..
$699.00
Ex Tax:$699.00
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE PM1725b 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Short BracketNote: This item comes with Short BracketProduct Type.Solid State DrivePart N..
$679.00
Ex Tax:$679.00
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE PM1725b 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Long BracketNote: This item comes with Long BracketProduct Type.Solid State DrivePart Num..
$399.90
Ex Tax:$399.90