416654-B21 New HP Proliant BL460c 5140 DC 2GB (1P) Blade Server
- Stock: Out of stock
- Model: 416654-B21-NOB
- Weight: 4.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- UPC: 882780498938
$124.00
Ex Tax: $124.00
Description
NEW HP PROLIANT BL460C 5140 DC 2GB (1P) BLADE SERVER
| PART NUMBER: | 416654-B21 |
| PRODUCT TYPE: | BLADE SERVER |
| BRAND | HP |
| PROCESSOR | 1 X DUAL-CORE INTEL XEON E5140 2.33GHZ 1333FSB 80W PROCESSOR |
| STANDARD MEMORY | 2GB (2 X 1GB) |
| CONTROLLER | HP SMART ARRAY E200I CONTROLLER WITH 64MB |
| NETWORK ADAPTER | 2 X EMBEDDED NC373I MULTIFUNCTION GIGABIT SERVER ADAPTERS 1 X ADDITIONAL 10/100 NIC DEDICATED TO ILO 2 MANAGEMENT |
| MAXIMUM INTERNAL STORAGE SUPPORT | 292GB SAS; 240GB SATA |
| CONDITIONS: | NEW IN BOX |
You Might Like
Brand: IBM
IBM Storwize V7000 Xeon EC3539 4-Core 2.13GHz 8GB SAN Controller ModuleNote: Item Comes With 1x Processor (Part # SLBWJ) 2x 4GB Memory (Part # M392B52..
$449.00
Ex Tax:$449.00
Brand: Dell
Dell XC430 2P Xeon E5-2620 v4 2TB Hyper Converged Appliance W/ 2x Power Supply 1x Controller Card 1x Bracket 2x Riser Card 1x Enterprise Remote Card&n..
$229.00
Ex Tax:$229.00
Brand: Dell
Dell PowerEdge R730XD 24x SFF CTO Server W/ 1x PWS 1x Card Reader 1x Network Card 1x Riser Card 1x Daughter Card 1x Riser2 Card 1x Network Adapter 2x ..
$199.00
Ex Tax:$199.00
Brand: Dell
Dell EMC PowerEdge R440 8x SFF CTO Server W/ 1x PWS 1x Raid Controller 1x Riser Card 4x FAN 1x RAID Cable 1x DVD 7x Blank Filler 1x MotherboardPart #&..
$289.00
Ex Tax:$289.00
Brand: EMC
EMC Data Domain DS60 Disk Array Storage System W/ 2x PWS 2x EMC SAS Controller Card 3x FAN & Inner RailsPart # DescriptionQty Installed ..
$719.00
Ex Tax:$719.00
Latest Products
Brand: NVidia
Nvidia Tesla M2050 3GB PCI-E 2.0 x16 Video Card W/ CableNote: This Item comes with CableProduct Type.Video CardPart Number.699-21030-0204-100 / 900-21..
$99.00
Ex Tax:$99.00
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HP ProLiant DL380 Gen10 SFF-808 Mini-SAS CableProduct Type.Mini-SAS CablePart Number.869803-001 / 875093-001 / 351216T00-245-GBrand.HPConditions.Used..
$29.95
Ex Tax:$29.95
Brand: Intel
Intel Pentium Gold G7400 Dual-Core 3.70GHz 6MB ProcessorProduct Type.ProcessorPart Number.SRL66Processor Family.Intel Pentium GoldProcessor Model.Inte..
$99.00
Ex Tax:$99.00
Brand: Asus
ASUS AX3000 Dual Band WiFi 6 Gigabit Wireless Router BlackProduct Type.Wireless RouterPart Number.RT-AX3000Brand.ASUSFeatures.Dual-BandNumber of LAN P..
$239.99
Ex Tax:$239.99
Brand: Cisco
Cisco C240-M4 PCI E 3.0 x8 Riser CardNote: This Item comes with 1x (Part# CS073-14922-04 / 0101AN900-000-G)Product Type.Riser CardPart Number.UCSC-PCI..
$38.99
Ex Tax:$38.99