SRF99 Intel Xeon Platinum 8276 28-Core 2.20GHz 38.5MB 165W Processor
- Stock: 6 In stock
- Model: SRF99
- Weight: 1.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: SRF99
$234.00
Ex Tax: $234.00
Description
Intel Xeon Platinum 8276 28-Core 2.20GHz 38.5MB 165W FCLGA3647 Processor
| Part Number: | SRF99 |
| Product Type | Processor |
| brand | Intel |
| Number of Cores | 28 |
| Clock Speed | 2.20GHz |
| Processor Family | Xeon Platinum |
| Processor Number | 8276 |
| Number of Threads | 56 |
| Max Turbo Frequency | 4.00 GHz |
| Cache | 38.5MB |
| Output Power | 165W |
| CPU Socket | FCLGA3647 |
| Intel Turbo Boost Technology | 2.0 |
| Instruction Set | 64-Bit |
| Instruction Set Extensions | Intel SSE4.2, Intel AVX, Intel AVX2, Intel AVX-512 |
| Temperature | 89°C |
| Conditions: | Used |
You Might Like
Brand: Intel
LOT OF 8 Intel Xeon E5-2648L 8-Core 1.80GHz 20MB 70W ProcessorPart Number:SR0LXProduct Type:ProcessorbrandintelNumber of Cores8Clock Speed1.80GHz..
$38.99
Ex Tax:$38.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 3600Number of Cores.6M..
$119.99
Ex Tax:$119.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 5600Number of Cores.6M..
$199.99
Ex Tax:$199.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 7600X AM5 6-Core 4.7GHz Zen 4 105W Desktop CPUProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 7600XNumber of C..
$205.99
Ex Tax:$205.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 7 7700X 8-Core 4.5GHz AM5 105W Desktop CPU.Product Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 7 7700XNumber of Cores...
$301.99
Ex Tax:$301.99
Latest Products
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HP DL380 G9 8-Bay SFF Hard Drive Backplane W/ CageNote: This Item comes with CageProduct Type.HDD BackplanePart Number.766957-001 / 871388-001 / 83230..
$29.95
Ex Tax:$29.95
Brand: LSI
LSI 8 Port 6G SAS PCI-E 3.0 Host Bus Adapter W/ Short BracketNote: This Item comes with Short BracketProduct Type.Host Bus AdapterPart Number.SAS9207-..
$23.99
Ex Tax:$23.99
Brand: Dell
Dell PowerEdge T630 GPU Cooling Fan Cage W/ 4x FanNote: This Item comes with 4x Fan (Part# 0424RN)Product Type.Fan CagePart Number.56F1P W/ 4x FAN /&n..
$249.00
Ex Tax:$249.00
Brand: SUPERMICRO
SuperMicro 4-BAY SAS/SATA 3.5'' HDD BackplaneProduct Type.HDD BackplanePart Number.SAS815TQBrand.SuperMicroFrom Factor.3.5"Conditions.Used..
$11.80
Ex Tax:$11.80
Brand: SanDisk
SanDisk E30 1TB Portable External SSD USB 3.2 800MB/sProduct Type.External SSDPart Number.SDSSDE30-1T00-G26Brand.SandiskCapacity. 1 TBInterface.U..
$209.99
Ex Tax:$209.99