** SRGSG Intel Core i9-10980XE 18-Core 3.00GHz 24.75M 165W FCLGA2066 Processor**
- Stock: 2 In stock
- Model: SRGSG
- Weight: 1.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: SRGSG
$406.99
Ex Tax: $406.99
Description
**Intel Core i9-10980XE 18-Core 3.00GHz 24.75MB 165W FCLGA2066 Processor**
| Part Number: | SRGSG |
| Product Type | Processor |
| brand | Intel |
| Number of Cores | 18 |
| Clock Speed | 3.00GHz |
| Bus Speed | 8 GT/s |
| Processor Number | i9-10980XE |
| Number of Threads | 36 |
| Max Turbo Frequency | 4.80 GHz |
| Cache | 24.75MB |
| Output Power | 165W |
| CPU Socket | FCLGA2066 |
| Intel Turbo Boost Technology | 2.0 |
| Instruction Set | 64-Bit |
| Instruction Set Extensions | Intel AVX2 |
| Temperature | 86°C |
| Conditions: | Used |
You Might Like
Brand: Intel
LOT OF 8 Intel Xeon E5-2648L 8-Core 1.80GHz 20MB 70W ProcessorPart Number:SR0LXProduct Type:ProcessorbrandintelNumber of Cores8Clock Speed1.80GHz..
$38.99
Ex Tax:$38.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 3600Number of Cores.6M..
$119.99
Ex Tax:$119.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 5600Number of Cores.6M..
$199.99
Ex Tax:$199.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 7600X AM5 6-Core 4.7GHz Zen 4 105W Desktop CPUProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 7600XNumber of C..
$205.99
Ex Tax:$205.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 7 7700X 8-Core 4.5GHz AM5 105W Desktop CPU.Product Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 7 7700XNumber of Cores...
$301.99
Ex Tax:$301.99
Latest Products
Brand: Barco
Barco ClickShare Gen 4.1 USB-C ButtonProduct Type.ButtonPart Number.CSBTN004Brand.BarcoConnectors. USB-C typeConditions.Used..
$129.99
Ex Tax:$129.99
Brand: Barco
Barco ClickShare USB-C Conferencing ButtonProduct Type.Conferencing ButtonPart Number.R9861600D01CBrand.BarcoFrequency Band.2.4 GHZ and 5 GHzConnector..
$119.95
Ex Tax:$119.95
Brand: NVidia
NVIDIA SHIELD Pro Android TV 4K HDR Streaming Media Player.Product Type.Developer KitPart Number.NVIDIA SHIELD TV Pro / 945-12897-2500-101Brand.N..
$248.99
Ex Tax:$248.99
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
Genuine HP Designjet T3500 Stacker and Arms SvcProduct Type.Stacker and Arms SvcPart Number.B9E24-67042Brand.HPConditions.Factory Sealed..
$199.00
Ex Tax:$199.00
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
Genuine HP LaserJet 110V Fuser KitProduct Type.Fuser KitPart Number.B5L35-69001 / RM2-0011Brand.HPConditions.Used..
$99.00
Ex Tax:$99.00