SRGZP Intel Xeon Gold 5220R 24-Core 2.20GHz 35.75M 150W FCLGA3647 Processor
- Stock: 1 In stock
- Model: SRGZP
- Weight: 1.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: SRGZP
$94.90
Ex Tax: $94.90
Description
Intel Xeon Gold 5220R 24-Core 2.20GHz 35.75M 150W FCLGA3647 Processor
| Part Number: | SRGZP |
| Product Type | Processor |
| brand | Intel |
| Number of Cores | 24 |
| Clock Speed | 2.20GHz |
| Bus Speed | 10.4 GT/s |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Processor Number | 5220R |
| Number of Threads | 48 |
| Max Turbo Frequency | 4.00 GHz |
| Cache | 35.75MB |
| Output Power | 150W |
| CPU Socket | FCLGA3647 |
| Intel Turbo Boost Technology | 2.0 |
| Instruction Set | 64-Bit |
| Instruction Set Extensions | Intel® SSE4.2, Intel® AVX, Intel® AVX2, Intel® AVX-512 |
| Temperature | 86°C |
| Conditions: | Used |
You Might Like
Brand: Intel
LOT OF 8 Intel Xeon E5-2648L 8-Core 1.80GHz 20MB 70W ProcessorPart Number:SR0LXProduct Type:ProcessorbrandintelNumber of Cores8Clock Speed1.80GHz..
$38.99
Ex Tax:$38.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 3600Number of Cores.6M..
$129.99
Ex Tax:$129.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 5600Number of Cores.6M..
$235.00
Ex Tax:$235.00
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 7600X AM5 6-Core 4.7GHz Zen 4 105W Desktop CPUProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 7600XNumber of C..
$239.99
Ex Tax:$239.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 7 7700X 8-Core 4.5GHz AM5 105W Desktop CPU.Product Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 7 7700XNumber of Cores...
$326.99
Ex Tax:$326.99
Latest Products
Brand: NVidia
NVIDIA RTX PRO 6000 96GB GDDR7 AI Rendering Workstation GPU Card.Product Type.Workstation GPUPart Number.VCNRTXPRO6000B-PBBrand.NVIDIAStandard Memory...
$15.00
Ex Tax:$15.00
Brand: Micron
Micron 96GB PC5-44800 DDR5-5600MHz ECC REG Dual Rank RDIMM Memory ModuleNOTE: This Memory is for Server Only , WILL NOT WORK ON PERSONAL COMPUTERS/ DE..
$2,999.00
Ex Tax:$2,999.00
Brand: AMD
AMD EPYC 7662 2.00GHz 64-Core 256MB 225W ES Processor UnlockedNote: Item Is Engineering Sample and *No Vendor Locked*Product Type.ProcessorProcessor F..
$499.00
Ex Tax:$499.00
Brand: Dell
Dell 6Gbps SAS EBOD Controller ModulePart Number:0952913-07 / HB-SBB2-E601-COMPProduct TypeManagement ModulebrandDellNetwork PortsSASData transfer Rat..
$24.95
Ex Tax:$24.95
Brand: SUPERMICRO
Supermicro 128GB SATA DOM MLC Internal Solid State DriveProduct Type.Solid State DrivePart Number.SSD-DM128-SMCMVN1Brand.SupermicroCapacity.128GBInter..
$98.99
Ex Tax:$98.99