** SRH38 Intel Core i5-10505 3.20GHz 6-Core 12MB 65W FCLGA1200 Processor **
- Stock: 1 In stock
- Model: SRH38
- Weight: 1.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: SRH38
$129.85
Ex Tax: $129.85
Description
**Intel Core i5-10505 3.20GHz 6-Core 12MB 65W FCLGA1200 Processor**
| Part Number: | SRH38 |
| Product Type | Processor |
| brand | Intel |
| Number of Cores | 6 |
| Clock Speed | 3.20GHz |
| Bus Speed | 8 GT/s |
| Processor Number | i5-10505 |
| Number of Threads | 12 |
| Max Turbo Frequency | 4.60 GHz |
| Cache | 35.75MB |
| Output Power | 65W |
| CPU Socket | FCLGA1200 |
| Intel Turbo Boost Technology | 2.0 |
| Instruction Set | 64-Bit |
| Instruction Set Extensions | Intel SSE4.1, Intel SSE4.2, Intel AVX2 |
| Temperature | 100°C |
| Conditions: | Used |
You Might Like
Brand: Intel
LOT OF 8 Intel Xeon E5-2648L 8-Core 1.80GHz 20MB 70W ProcessorPart Number:SR0LXProduct Type:ProcessorbrandintelNumber of Cores8Clock Speed1.80GHz..
$38.99
Ex Tax:$38.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 3600Number of Cores.6M..
$129.99
Ex Tax:$129.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 5600Number of Cores.6M..
$235.00
Ex Tax:$235.00
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 7600X AM5 6-Core 4.7GHz Zen 4 105W Desktop CPUProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 7600XNumber of C..
$239.99
Ex Tax:$239.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 7 7700X 8-Core 4.5GHz AM5 105W Desktop CPU.Product Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 7 7700XNumber of Cores...
$326.99
Ex Tax:$326.99
Latest Products
Brand: Samsung
Samsung PM1725a 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Long BracketNote: This item comes with Long BracketProduct Type.Solid State DrivePart..
$308.99
Ex Tax:$308.99
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE Nvidia Quadro P4000 8GB GDDR5 PCI-E x16 Video Graphics Card W/ BracketNote: This Item comes with BracketProduct Type.Video Graphics CardPart Numbe..
$189.95
Ex Tax:$189.95
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE PM1725b 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Both BracketNote: This item comes with Both BracketProduct Type.Solid State DrivePart Num..
$699.00
Ex Tax:$699.00
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE PM1725b 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Short BracketNote: This item comes with Short BracketProduct Type.Solid State DrivePart N..
$679.00
Ex Tax:$679.00
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE PM1725b 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Long BracketNote: This item comes with Long BracketProduct Type.Solid State DrivePart Num..
$399.90
Ex Tax:$399.90