**SR3AR Intel Xeon Gold 6134 8-Core 3.20GHz 24.75MB 130W LGA3647 Processor**
- Stock: 4 In stock
- Model: SR3AR
- Weight: 1.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: SR3AR
$19.99
Ex Tax: $19.99
Description
**Intel Xeon Gold 6134 8-Core 3.20GHz 24.75MB 130W LGA3647 Processor**
| Part Number: | SR3AR |
| Product Type | Processor |
| brand | Intel |
| Number of Cores | 8 |
| Clock Speed | 3.20GHz |
| Bus Speed | 10.40 GT/s |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Processor Number | 6134 |
| Number of Threads | 16 |
| Max Turbo Frequency | 3.7GHz |
| Cache | 24.75MB |
| Output Power | 130W |
| CPU Socket | LGA3647 |
| Intel Turbo Boost Technology | 2.0 |
| Instruction Set | 64-Bit |
| Instruction Set Extensions | Intel SSE4.2, Intel AVX, Intel AVX2, Intel AVX-512 |
| Temperature | 79°C |
| Conditions: | Used |
You Might Like
Brand: Intel
LOT OF 8 Intel Xeon E5-2648L 8-Core 1.80GHz 20MB 70W ProcessorPart Number:SR0LXProduct Type:ProcessorbrandintelNumber of Cores8Clock Speed1.80GHz..
$38.99
Ex Tax:$38.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 3600Number of Cores.6M..
$129.99
Ex Tax:$129.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 6-Core AM4 Desktop ProcessorProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 5600Number of Cores.6M..
$235.00
Ex Tax:$235.00
Brand: AMD
AMD Ryzen 5 7600X AM5 6-Core 4.7GHz Zen 4 105W Desktop CPUProduct Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 5 7600XNumber of C..
$239.99
Ex Tax:$239.99
Brand: AMD
AMD Ryzen 7 7700X 8-Core 4.5GHz AM5 105W Desktop CPU.Product Type.ProcessorProcessor Family.AMD RyzenProcessor Model.AMD Ryzen 7 7700XNumber of Cores...
$326.99
Ex Tax:$326.99
Latest Products
Brand: Samsung
Samsung PM1725a 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Long BracketNote: This item comes with Long BracketProduct Type.Solid State DrivePart..
$308.99
Ex Tax:$308.99
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE Nvidia Quadro P4000 8GB GDDR5 PCI-E x16 Video Graphics Card W/ BracketNote: This Item comes with BracketProduct Type.Video Graphics CardPart Numbe..
$189.95
Ex Tax:$189.95
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE PM1725b 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Both BracketNote: This item comes with Both BracketProduct Type.Solid State DrivePart Num..
$699.00
Ex Tax:$699.00
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE PM1725b 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Short BracketNote: This item comes with Short BracketProduct Type.Solid State DrivePart N..
$679.00
Ex Tax:$679.00
Brand: Hewlett-Packard-Enterprise
HPE PM1725b 1.6TB TLC PCI-E 3.0 x8 NVMe Solid State Drive W/ Long BracketNote: This item comes with Long BracketProduct Type.Solid State DrivePart Num..
$399.90
Ex Tax:$399.90